NİSAN AYI REHBERİ-KOVA BURCU

Genel Enerjileriniz


Çok akıllı, orijinal, yaratıcı, yenilikçi, isyankar, arkadaş canlısı, değişime ilgi duyan Sevgili Kova’lar bu süreçte, bilgi sahibi olmak istediğiniz her konunun peşinden koşacak ve elde ettiğiniz sonuçları, özellikle iletişim alanında göstereceksiniz. Haberleşme açısından yoğun bir dönem geçirebilir, ani yolculuklara çıkabilirsiniz.

Kimliğinizi saptama ve bunu ifade etme alanınızda yakın çevrenizdeki insanlar ve kardeşleriniz baş rolü oynayabilir. Sağlıklı merak, dinlemeyi, veri toplamayı ve öğrenmeyi istemek onemli bir yer tutacaktır. Kimlik duygunuzu geliştirmenizi sağlayacak yeni insanlarla tanışabilir, daha önceden tanıdığınız insanlara bu kez farklı bir gözle inceleyebilirsiniz. Benliğinizin gelişimi adına bilgi sahibi olmayı isteyebilir ve öğrendiklerinizle takdir toplayabilirsiniz. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken konu ikna kabiliyetinizi kullanarak insanlar üstünde kontrol kurmamaya kalkışmamanızdır.

Bilginizle aşırı gurur duyarak üstünlük taslamayınız, beklenmedik her gelişme ve sürpriz karşısında hazırlıklı olunuz ve gerginlikten uzak durmaya çalışınız. Özellikle ay sonuna doğru oluşacak zorlu enerjilerle baş etmek için kendi içinizdeki dengeyi muhafaza etmeyi ve ani kararlar vermekten kaçınmayı da ihmal etmeyiniz.

Duygusal Enerjiniz


Nisan ayının ilk iki haftası boyunca, Venüs gezegeninin güneş burcunuzla olan zorlu enerjisi, evinizi, ailenizi ve iç dünyanızdaki mahremiyetinizi yakından ilgilendiren konularda saldırgan bir tutum içine gireceğinizin göstergesi sayılabilir. Bireyselliğinizi her şeyden fazla öne sürmeniz ve bağımsızlığınıza verdiğiniz önem, duygusal konularda karşınızdaki insanla çatışmaya kolaylıkla girmenize neden olabilir.

İlişkinin anlamını, karşımızdaki insanla, kendimizden ödün vermeden, gerekli ayarlamalar yaparak bütünleşebilmek demek olduğunu düşünürsek, siz bu dönemde bunu yapmak yerine kendi kimliğinizi yaşadığınız ilişkiden daha fazla önemseyerek birlikte olduğunuz kişiyle aranızda gerek sözel gerekse davranışsal olarak terslikler yaşayabilirsiniz. Hatta sırf bu tutumunuz nedeniyle ayrılık kaçınılmaz hale gelebilir. Aile ve ev yaşamınızda oluşacak beklenmedik değişiklikler ve zorlu olaylar nedeni ile yaşamınıza ait yeni düzenlemeler yapmak durumunda kalabilirsiniz. Yuvanızda özgürlüğünüzü veya orijinalliğinizi baskın bir şekilde ifade edebilir ve problemli bir süreç geçirebilirsiniz.

sevdiğiniz veya değer verdiğiniz insanlarla aranızda meydana gelecek olaylar nedeni ile yeni bir yaşam kurmak yönünde adım atmaya mecbur kalabilirsiniz. Tüm bu etkiler doğum haritanızdaki oluşumlara göre netlik kazanacağından, genel duygusal enerjilerinizin farkında olarak dikkatli olmaya çalışınız. Nisan ayının son haftaları daha olumlu enerjiler altında hareket etmenizi sağlayacaktır.

Fiziksel Enerjiniz


Bu dönemde Mars gezegeni parasal konularda hayal kırıklığına uğramanıza neden olacak etkiler yaratabilir. Yaşamınız için atılması gereken adımlarda pasif davranabilir, kararsızlığa düşebilir ve hiç istemediğiniz tersliklerle karşılaşabilirsiniz. Size gayet cazip gelen tekliflerle karşılaştığınızı düşünerek araştırmadan ve tam olarak bilgi sahibi olmadan adımlar atabilir, para kayıplarına uğrayabilirsiniz.

Maddi anlamda kendinizi pek güvende hissetmemeniz doğal olarak sinirli tepkiler vermenize neden olabilir. Bu dönem finans konularında savaş vermeniz gereken mücadelelerle dolu geçebilir. Karşınıza çıkan birtakım insanlar sizden yararlanmaya kalkarak iyi niyetinizi kullanabilirler. Gerçekleştirmeniz gereken girişimler konusunda kararsızlığa düşebilir hatta kimi anlarda her şey yolundaymış gibi kenarda bekleyebilirsiniz. Atak olmaktansa rahat davranarak önünüze gelen fırsatları kaçırabilirsiniz. Enerjinizi boşa harcamanız mümkündür ve sizi uyaran insanları dinlememekte ısrar edebilirsiniz.

bütün bunların sonunda ise hatalarınızı düzenlemek yerine kaderi suçlayabilir ve kendinizi talihsiz biri olarak görerek duygusal anlamda çöküşe girebilirsiniz. Oysaki azimli olmalı, elinizdekileri iyi korumalı ve gereken yerde cesur davranmayı bilmelisiniz. Çaresizliğinizi dramatize etmek yerine nasıl güçlü olabilirim düşüncesini kendi içinizde yakalamalı, kendinizle yüzleşmeli ve dönüşüm için sabırlı olmaya çalışmalısınız.

İletişim ve Haberleşme

Merkür gezegeni bu dönemde, sahip olduğunuz değerler ve finans evinizden geçerek zihinsel konularda gerçekçi düşünmenizi engelleyen etkiler verebilir. Tarafsız ve objektif algı özelliğinizi ve iletişim gücünüzü kaybetme tehlikesi yaşamınıza neden olabilir.

gerçek dünya ile yakından uzaktan ilgisi olmayan tarzda düşünmek bu süreçte oluşabilir, siz özgürlüğünüzü dış dünyaya ilan etmek istercesine, parasal konularda savurganlık yapabilir, beklemediğiniz terslikler yaşayabilirsiniz ve zor bir durumda olduğunuz halde her şey yolundaymış gibi konuşabilirsiniz. Düşüncelerinizin hayallerinizden ve özlemlerinizden dolayı etkilenmesi mümkündür.

Kafanıza göre oluşturduğunuz dünya görüşünüzü kimi zaman inatla savunabilir kimi zamansa başka insanların fikirlerinden etkilenerek değiştirebilirsiniz. Sizinle yakından uzaktan ilgisi olmayan konuların içine girerek kendi kendinizi boş yere üzebilirsiniz. En ufak bir olay dahi dengenizi kolayca bozabilir ve önlem almak yerine pasif davranabilirsiniz. İletişim konusunda fikirlerinizi ifade ediş şekliniz diğer insanlar tarafından garip ve uçuk bulunabilir, şairane anlatım tarzı veya abartılı süslü kelimeler kullanabilirsiniz.

Sevgili Kova, Güç kaynağınız olan aklınız ve orjinal düşüncelerinizle çevrenizdeki insanlar üzerinde her zaman çarpıcı bir etki bırakabilirsiniz.
 
İş

Bu ay Mars sayesinde oldukça canlısınız. Ayın 6'sına kadar oldukça enerjik davranacaksınız. Ticaret yapanlar için uygun bir dönem. Farkında olduğunuz ve keşfettiğiniz değerlerinizi sergileme imkanı bulacaksınız. Birlikte çalıştığınız kişilerle ortak fikirler üreteceksiniz. Akıllı insanlarla konuşmayı seviyorsunuz. Onların değişik fikirlerinden siz de etkileneceksiniz. Ortaklıklara açıksınız. Düşüncelerinizin çevrenizle bütünleşmesinden yanasınız.

Doğru insanlarla çalışmak isteğiniz doğrultusunda, isabetli kararlar vereceksiniz. Karşınızdaki kişinin duygularını çok çabuk hissedebiliyor ve empati yeteneğinizle onları idare edebiliyorsunuz. Bu dönemde hiçbir şekilde pes etmeyeceksiniz. Değişik işleri deneyebilirsiniz. Ay sonunda mesleki sorumluluğunuz artıyor ve kariyerinizle ilgili yükselmeler söz konusu. Bir çok fırsat kendiliğinden ayağınıza gelecek.

Parasal bolluğa kavuşuyorsunuz. Bu ay, çok istediğiniz bir mala kavuşabilirsiniz. Partnerinizin de desteğiyle emlak ve yatırım konusunda başarılı bir tablo çizecek ve size fayda sağlayacak yatırımlara yöneleceksiniz. Bu arada, hatalar konusunda da sizi uyarıyoruz. Bir emlak satın almak istiyorsanız; dış görünüşünüzün güzelliğinden çok, sağlam ve uzun ömürlü olmasına dikkat etmelisiniz.

Aşk

Satürn birkaç yıldır burcunuzda ilerliyor. Sosyal hayatınızda gerileme var. Fakat bu durgunluk size aynı zamanda dinginlik kazandırdı. Düşünce uyumu sizin için çok önemli ve ayın 20'sine kadar daha çok ön plana çıkacak. Bu ay sevdiklerinizle aranızda önemli köprüler oluşturacaktır. Onların yanında kendinizi iyi hissedecek, ailenizle bir arada olmaktan son derece hoşnut olacaksınız. Ailenizin kadınlarıyla ortak çalışmalar yaparak, bulunduğunuz yeri güzelleştirmek isteyeceksiniz.

Yine bu dönemde evinizle ilgilenecek ve yaşadığınız ortamı süslemeyeceksiniz. Güzel ve rafine şeylerden hoşlanıyorsunuz. Yakınlarınızla kuracağınız sevgi bağları önemli olacak.Eğer yakınlarınızla sorun yaşıyorsanız, aile içi huzursuzluklara son vermek için yakınlarınızdan ara buluculuk yapmalarını bekleyebilirsiniz. Özellikle aile büyükleri bu konuda size yardımcı olacak. Ay sonunda nostaljik duygularınız ortaya çıkacaktır.

Kardeşler, anne ve babanızla bir araya gelirken, uzun süredir özlediğiniz eski ortamları yeniden canlandırabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte ortak duygu birliği içinde olsanız bile, aranızda oluşabilecek sürtüşmelere engel olamayacaksınız. Geçmiş olaylar yüzünden tartışabilirsiniz.

Sağlık

Bu ay, öfkelerinize hakim olduğunuz sürece sağlığınız bir sorun yaratmayacak. Baş, boğaz bölgeniz ve boynunuza dikkat etmelisiniz. Ağır kaldırmamalı ve iskelet sisteminizi zorlayacak hareketlerden sakınmalısınız. Spor yapıyorsanız; ağır kaldırmamaya özen gösterin. Düzenli spor yapın, uykunuza dikkat edin ve dinlenmeye özen gösterin.

Fazla çalışarak vücudunuza yüklenmemelisiniz. Kendinizi rahatlatacak ruhsal deneyimler, meditasyon ve spiritüel konularla ilgilenebilir, hobilerinize vakit ayırabilir, sakin ortamları tercih edebilirsiniz. Kemiklerinizi ve iskelet sisteminizi korumalısınız .Kilo vermek istiyorsanız ayın 2-17 tarihlerinde sonuç alabilirsiniz.

Tansiyon problemleri olanlar dikkat etsinler. Kalp sorunları olanların bir doktor kontrolünden geçmeleri gerekebilir. İskelet sisteminizi zorlayacak hareketlerden sakınmalısınız. Sindirim sistemleri zayıf olanlar beslenme konusunda hassas davranmalıdırlar.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !